Gösteriliyor: 1 - 5 of 5 Sonuçlar

2012’de Öne Çıkanlar

2012’de Gökbilim’de neler oldu? Gerek Güneş Sistemi’nde, gerek çevremiz yıldızlarında, gerekse uzak evrende önemli keşifler yapıldı. bunların içinde bana göre en önemli 10 tanesini hatırlatmak istedim. 2013’de de bilimle kalın…

Astronomi Diyarı’yla 1 Yıl

Tam 1 sene önce bugün ücretsiz alandan artık doğru dürüst bir adres satın almanın zamanı geldiğini düşünerek oluşturmuştum bu siteyi. Astronomi Diyarı bu haliyle 1. yılını doldurdu. 1 yılda 200’ün üzerinde haber ve yazıyı paylaştım. (Gerçi bu haberlerin yarısı bir kazaya kurban gitti ya.) Güzel eleştiriler aldım, destekler gördüm. Ülkemizde özellikle bilim alanının hiç de azımsanmayacak ölçüde ilgi çektiğini farkettim. Belki yeterli değil, ama gün geçtikçe bu ilginin arttığı bir gerçek.

Astronomi Diyarı Twitter’da

Astronomi Diyarı’da artık “astronomidiyari” adıyla Twitter’da. Siteyi Twitter hesabınız varsa buradan da yeni gelen yazılardan haberdar olarak izleyebilirsiniz.

Güncel bilgi paylaşım servisleri günümüzde hızla artıyor. Bu tür bilgi sitelerinde gelen bilgi yoğunluğuna bazı zamanlar yetişmekte zorluk da çekmiyor değiliz. Ama bundan şikayetçi değilim. İnterneti güzel kullanma adına iyi gelişmeler bunlar.