Astronomi Diyarı Yenilendi

astdiy5 yıldır kullandığım tasarımın artık günün gereklerine göre değişmesi gereği kararı almıştım. Bir süredir çeşitli tasarımlar üzerinde uğraş verdikten sonra iki gündür test yayını yapan site artık düzenli yayına geçti. Burada önem verdiğim nokta alt başlıklar olan ‘kategorilerin’ ön plana çıkma isteği ve görsel özelliği olan Astronomi’nin bu özelliğini ön plana çıkarmaktı. Ayrıca bilgiye kolay ulaşılamsı da başka bir gerekçeydi.

Yeni tasarımda sabit sayfalar olan ‘temel bilgiler’ sayfanın üstünde kendine yer buldu. Başlığın altında ise ‘kategoriler’ alt başlıklarıyla sıralandı. Son haberlerin verildiği bölüm ise iki kısımdan oluşuyor. Biri sağda hareketli görsel menü ve diğeri solda sabit şekilde veriliyor. Kategoriler ise yazı sıklığına göre sıralandı.

Site içerisinde herhangi eksiklik ya da hatayla karşılaşılabilir. Gerçi test yayını sırasında bunları gidermeye çalıştım. Yine de herhangi bir istenmeyen durumu sayfanın üstündeki ‘Kimlik‘ sayfasında yer alan adresimden iletirseniz sevinirim.

Sitenin yeni haliyle ilgili de yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Bilimle kalın.

Ümit Fuat ÖZYAR

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. gayet güzel olmuş,umuyorum uzun yıllar bize rehberlik eder.selamlar saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.