Antalya’da Buluşalım

Müthiş bir seminer 101 öğretmeni bekliyor: Astronomi Öğretmenleri Seminerleri-3.

24-26 Ocak 2015 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan seminerde öğretmenlerimiz, kendilerini eksik hissettikleri bir alan olan gökbilim üzerine dolu dolu 2 gün geçirecekler. Aynı zamanda son zamanlardaki gelişme ve keşiflerde paylaşılacak.

http://www.astronomiogretmenleri.com/images/banner1.png

Seminer sırasında katılımcılar 24 saat aralarında bulunacak değerli bilim insanlarımızla tanışma ve merak ettikleri konular üzerinde ayrıntıları da sorma şansını bulacaklar.

24-26 Ocak 2015 tarihlerinde, Antalya’da düzenlenecek olan Astronomi Öğretmen Seminerleri (AÖS-3) organizasyonu ile 2 gün boyunca Astronomi alanına ilgi duyan öğretmenlerimize yönelik birden fazla seminer /eğitim ve gözlem yapma teknikleri hakkında pratiğe dayalı beceri eğitimi verilecektir…

AÖS’ye davet edilecek konuşmacılar Astronomi alanındaki seçkin akademisyen hocalarımızdır.

Prof.Dr. Zeki ASLAN

Prof.Dr.Dursun KOÇER

Prof.Dr. Ethem DERMAN

Prof.Dr.Zeynel TUNCA

Prof.Dr.Serdar EVREN

Seminer sonunda katılımcı öğretmenlerimiz sertifikalandırılacak olup bu sertifikalar ile “Seçmeli Astronomi” derslerinin üstlenilmesi daha uygun olacaktır.!..

AOS3ASTRONOMİ BÖLÜM MEZUNLARINA;

“AÖS’nin düzenlenmesinin üç temel amacı vardır:

1-İlk ve orta öğretimde fen bilimlerine ait konular işlenirken öğretmenlerin astronomi kavramlarından yola çıkarak örnekler vermelerini sağlamak ve fen derslerine karşı olan ilgiyi arttırmak;

2-Fizik, Matematik vb. branşlarda fiilen görev yapan mevcut öğretmenlerin zorunlu durumlarda liselerdeki seçmeli astronomi derslerini üstlenirken derse daha donanımlı girmelerini sağlamak; ve

3-İlk ve orta öğretimde ders konularına yönelik kavram yanılgı ve karışıklarını örneklerle ortadan kaldırmak ve/veya daha açıklayıcı hale getirerek daha rahat aktarılabilmesini sağlamaktır.”

** AÖS serisi kapsamındaki Seminer faaliyetlerini, Öğretmenler için “hizmet içi eğitim” aktiviteleri olarak görmeniz organizasyonu daha iyi algılamanızı sağlayacaktır. İçten teşekkürlerimizle AÖS Ekibi/Antalya

Ayrıntılı bilgiler katılma koşulları için tıklayınız.

Güzel ve yıllarca hatırlanacak güzel bir seminerde buluşmak dileğiyle.

Önerilir...

1 Yorum

  1. Emeği geçen bütün akademisyen hocalarımız başta olmak üzere herkesi tebrik ederim. Memlekette çıkarsız fayda sağlayan, gelecek nesillere önemli miraslar bırakmak için gayret gösteren insanlarımızın olduğunu görmek umut veriyor.
    Teşekkürler…

Düşünceniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d