GÖKADA-KUASAR-GÖKADA KÜMELERİ

NGC 3521

3 Yorumlar

  1. Dünya üzerindeki varlıklarının büyük bir kısmında, insanlar kendilerini oldukça özel hissettiler. Fakat, bilimsel bir bakış açısıyla yaklaştığımızda, tek kelimeyle önemsiz olduğumuz ortaya çıkıyor. Evrenin merkezinde değiliz. Özel değiliz. Yalnızca, milyarlarca galaksinin bulunduğu ve biz olmadan da yaklaşık olarak 13.8 milyar yıl boyunca var olmuş evrende, bir galaksideki önemsiz bir yıldızın etrafında dolanan, önemsiz küçük bir gezegendeki türleriz.

    Yine de, kendimizi bu kadar çabuk bir ”hiç” olarak görmekte acele etmeyelim diye düşünüyorum. Evrenin merkezinde olduğumuzu düşündüren bir his hala var içimde.Saygılarımla

  2. Ahmet Hekimoğlu says:

    Daha biz evrenin geometrisini bile bilmiyoruz.Bilsek en azından evrenin neresinde olduğumuz hakkında bir fikrimiz olur

  3. bahaettin arslan says:

    gözlemlenebilen tek bir noktada milyarlarca galaksinin eşsiz güzelliklerini görmek çok güzel bir duygu,her bir galakside milyarlarca yıldızlar ve onlara bağlı gezegenler,oluşumlar belkide farklı yaşam formları olma ihtimalini gösteriyor,doğan her bir yıldız farklı yaşam formlarını meydana getiriyor olabilir ve bu gözlemlenebilen evrenin en küçük noktası insanın aklının alamıyacağı bir kavram.

Düşünceniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.